Kaip klijuoti tapetus: Dažniausiai pasitaikančios klijavimo klaidos

Proin dui sodales imperdi sit
May 9, 2014

Kaip klijuoti tapetus: Dažniausiai pasitaikančios klijavimo klaidos

Tapetus klijuojame savo rankomis Gyvenime visiems teko susidurti su tapetų klijavimu. Iš pirmo žvilgsnio gana paprasta procedūra turi savo niuansų, apie kuriuos mes kalbėsime šiame straipsnyje. Sužinokite, kaip tinkamai klijuoti tapetus, jei tai yra jūsų pirmas kartas.

Šiuolaikinė tapetų rinka vystosi šuoliais. Žodžiu, kiekvieną dieną atsiranda kažkas naujo. Nepaisant to, tapetai ir toliau atlieka savo pagrindinę funkciją – dekoratyvinę. Jų klijavimo metodai taip pat lieka nepakitę.

Šiuo metu yra trys pagrindiniai tapetų tipai:

popieriuje;
vinilas;
neaustiniai tapetai.
Atsižvelgiant į tipą, taip pat skirsis jų įklijavimo metodai.

Bet pirmiausia paruošiame klijuoti paviršių. Norėdami tai padaryti, pašalinkite seną tapetą. Norėdami supaprastinti procedūrą, sudrėkinkite juos vandeniu, leiskite jiems mirkti ir nuimkite metaline mentele.

Toliau mes ištaisome sienų defektus – įtrūkimai ir kriauklės turi būti užpildyti užpildu.

Kitas etapas yra sienų gruntavimas; tai būtina, kad klijai iš tapetų nebūtų absorbuojami į sieną. Šiems tikslams gali būti naudojami tiek specialūs gruntai, tiek įprasti mažesnės koncentracijos tapetų klijai. Paprasčiausiai padenkite sienas naudojamu tirpalu ir leiskite joms išdžiūti.

paruoštos klijuoti sienos paruoštos klijuoti

Taip pat reikėtų pažymėti, kad aliejiniais dažais arba emaliu padengtas sienas reikia apdoroti šiurkščiu švitriniu popieriumi, pašalinant visas atskirtas vietas. Tai padidins tapetų sukibimą su siena. Šiuo atveju grunto nereikia. nubaltintas sienas nuplaukite vandeniu arba mentele visiškai nubraukite. Norint palengvinti procedūrą, pirmiausia reikia sudrėkinti baltinimą. Šiuo atveju būtina gruntuoti sienas. Plonų popierinių tapetų atveju sienas iš anksto galima padengti laikraščiais. Dabar mes einame tiesiai į klijavimą.

Įrankis, kurio mums reikės.

klijų įrankis

Priklausomai nuo tapetų tipo, klijai bus tepami tiesiai ant sienos arba ant drobės. Neaustinių tapetų ant sienos klijuojami klijai; ant drobės – popieriui ir vinilui. Užklijavus klijus ant popierinių ar vinilinių tapetų, jiems reikia leisti mirkti, sulenkiant drobę per pusę klijais į vidų 5-7 minutes. Klijus tepame voleliu ar dideliu teptuku. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad kiekvienam tapetų tipui naudojami atitinkami klijų tipai. Tapetų klijavimo prie lubų procesas labai skiriasi daugeliu niuansų, todėl skaitykite čia, kaip klijuoti tapetus prie lubų ir išvengti klaidų.

Kaip klijuoti tapetus: dažniausiai pasitaikančios klijavimo klaidos
Jūs turėtumėte pradėti klijuoti tapetus nuo kampo, esančio arčiausiai lango, prieš tai pažymėdami vertikalę ant sienos, naudodami vandentiekio liniją. Neaustinės tapetos yra klijuojamos iš ritinio; reikalingas ilgis supjaustomas išilgai cokolio.

kaip klijuoti tapetus, žiūrėkite nuotrauką

Vinilo ir popieriaus tapetai supjaustomi juostelėmis, atsižvelgiant į sienos aukštį ir dešimt centimetrų. Po klijavimo perteklius nupjaunamas. Neverta klijuoti viso drobės pločio į kampą, nes greičiausiai jis pasirodys netolygus, o tapetai gali raukšlėtis arba sulaužyti vertikalę.

Būtina klijuoti tapetus norimo pločio kampe plius du centimetrai.

klijai iš kampo

Kita juostelė sutampa iš kampo, tada aštriu raštinės peiliu nupjauname perteklių. Išlyginkite drobę sausu, švariu audiniu, judėdami nuo centro iki krašto iš abiejų pusių. Norėdami geriau sukibti, lakšto kraštus susukame guminiu voleliu. Klijų likučius aplink kraštus reikia pašalinti kempine. Klijuodami juostelę nuo durų varčios iki durų, išmatuokite atstumą, kad būtų galima klijuoti varčią lygiagrečiai durų angai.

lygus nuo kampo

Ir nepamirškite, kad naujai įklijuoti tapetai neturėtų būti pagreitinti, ty neleiskite skersvėjų, tiesioginių saulės spindulių, kitaip tapetai gali nulupti sienas.

Dažnos klaidos neteisingai klijuojant tapetus
Tapetų klijavimas yra viena iš paprasčiausių atnaujinimo ir apdailos darbų rūšių, kuriai nereikia jokio specialaus išsilavinimo ar išskirtinių įgūdžių. Nepaisant to, žmonės, kurie įsipareigoja patys klijuoti tapetus, dažnai daro klaidų, o tai lemia labai slegiančius rezultatus. Klijuoti tapetai nusilupa, išsipūtusios, riebios dėmės, iškraipymai, kartais ant jų atsiranda ašaros. Ir viso to galima išvengti, jei laikysitės paprastų, bet labai svarbių taisyklių.

Galutiniame brėžinyje neatitikimas
piešinys turi atitikti

Bene dažniausia klaida, kai patys klijuojate tapetus. To išvengti yra labai paprasta, tereikia teisingai derinti piešinį prieš pat pjaunant. Natūralu, kad neturėtumėte iš anksto supjaustyti viso ritinio. Daugiausia dvi ar trys juostos.

Nesutapimas, dėl kurio nesutampa supjaustytų juostų siūlės
Antra pagal dažnumą klaida yra šališkumas. Kai juosta jau yra priklijuota prie sienos, nėra tikslinga ištaisyti šį netikslumą ją traukiant į viršų, nes tai gali nulaužti medžiagą. Tokiais atvejais geriau nuimti tapetų juostelę ir vėl įklijuoti, o norint ateityje išvengti tokių klaidų, reikia naudoti vertikalią arba svambalo liniją, kurios vaidmenį ant plono siūlo gali atlikti įprastas svoris.

Dėmės, klostės ir nelygumai
Paprastai šių nemalonių reiškinių priežastis yra temperatūros režimo nesilaikymas, taip pat klijų paruošimo instrukcijos. Burbulai susidaro, kai oras patenka į tapetą. Norint išvengti jų išvaizdos, iškart užklijavus juostelę ant sienos, ją reikia švelniai išlyginti minkštu, švariu audiniu, perduodant ją nuo centro iki kraštų.

burbuliukai ant tapetų

Taip pat patinimų, klosčių ir kitų deformacijų atsiradimo priežastis gali būti žema patalpos temperatūra, klijų sudėtis ir skersvėjis. Teisingas tapetų klijavimas turėtų būti atliekamas kambario temperatūroje, langai turi būti uždaryti kambaryje, o klijų temperatūra turėtų būti maždaug 30-35 laipsniai Celsijaus. Jei vasarą darbai atliekami esant dideliems karščiams, pirmiausia reikia sudrėkinti patalpą ant grindų padėjus keletą indų su vandeniu. Baigus darbą, kambarys turi būti nevėdinamas bent parą.

Griežtai laikykitės klijų paruošimo instrukcijų. Gyvūnų klijai neturėtų būti per daug kaitinami, nes dėl to jie gali prarasti savo savybes. Taip pat nepamirškite naudoti skirtingų tipų klijų kiekvienam tapetui. Taigi, jei klijuodami plonus popierinius tapetus naudosite stiprius vinilinius klijus, jie gali tapti nelygūs, dėmėti ir sutepti.

Pastaba: mažus nelygumus galima pašalinti švirkštu po probleminę vietą įpurškiant klijų. Po to plotas kruopščiai išlyginamas.

Pašalinami ekrano užsklanda
nulupti tapetus

Tai atsitinka, kai nesilaikoma temperatūros ir klijų paruošimo technologijų (žr. Aukščiau), taip pat kai klijuojama ant neparuošto paviršiaus. Prieš pradedant pagrindinį darbą, sieną reikia kruopščiai išvalyti nuo senų tapetų likučių, glaisto įtrūkimų ir nelygumų, o tada paviršių padengti akriliniu gruntu, kurį galima įsigyti bet kurioje techninės įrangos parduotuvėje.

Tarpai vidiniuose kampuose
klijavimo kampuose taisyklės Ši nelaimė įvyksta, kai vidinis kampas yra padengtas tvirta drobe. Norėdami to išvengti, tapetai turi būti supjaustyti taip, kad pirmoji juosta kampą persidengtų tik 3 centimetrais. Kita juosta yra priklijuota prie kampinės sienos, sutampanti su trijų centimetrų dalimi.

Gerai matomi sąnariai
Sąnariai gali būti pastebimi, jei neatsižvelgiama į teisingą šviesos kryptį. Tapetai turėtų būti klijuoti, pradedant nuo lango ir judant gilyn į kambarį. Ir tik klijuojant plonus tapetus su sutapimu, reikia laikytis priešingos krypties, tai yra nuo kampų iki lango.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *