EKO STILIAUS SAVYBĖS. Interjeras 2021

Natūralūs motyvai, švelnus spalvų žaismas, „gyvas“ dekoras padės sukurti ramybės ir komforto jausmą namuose. Ši dizaino kryptis turi pavadinimą – ekologiško stiliaus interjere. Pasirinkę jį, pamiršite miesto šurmulį už buto ribų. Jūsų kambariai bus užpildyti pojūčiais, kuriuos patiria žmogus, likęs vienas su gamta.

Interjero ypatybės su ekologišku dizainu
Ekologinį stilių sunku su kuo nors supainioti – jis toks originalus, gyvas ir kūrybingas. Stiprūs krypties ženklai:

 • Natūralių atspalvių spalvos: smėlio, rudai žalios, mėlynos, smėlio. Ryškūs prašmatnūs atspalviai ekologinio stiliaus neturi vietos – šia kryptimi karaliauja santūrumas.
 • Mažiausiai patrauklaus dekoro. Geriau papuoškite kambarį augalais, mediniais aksesuarais, akmeninėmis figūrėlėmis, kriauklėmis ir kitomis gamtos dovanomis.
 • Natūralios apdailos medžiagos: medis, akmuo, medvilnė, eko oda, stiklas, plytos, linas, medvilnė.
 • Maksimali laisva vieta. Netvarkykite kambarių su daugybe daiktų.
 • Geras apšvietimas. Dienos metu kambariuose turėtų būti daug natūralios šviesos. Vakarais saulės spindulių trūkumą galite kompensuoti stalinėmis ir toršerinėmis lempomis, žvakidėmis, šviestuvais.

Idealu, jei kambaryje yra dideli langai. Jų nereikia puošti prabangiomis užuolaidomis – geriau rinktis žaliuzes ar romėnų žaliuzes. Dizaineriai atskleidė kitas ekologiško stiliaus kambario dekoravimo paslaptis

Kam tinka ekologiško stiliaus interjeras?

Kryptis yra žmonių, kuriems tenka praleisti daug laiko miesto šurmulyje, skoniui. Natūralūs motyvai padeda stabilizuoti jūsų emocinę būseną ir padeda atsipalaiduoti.

„Ecostyle“ dažnai renkasi eksperimentuotojai. Jie pavargsta nuo gausaus dekoro ir juos traukia asketizmas. Be to, netipiškos interjero dizaino kryptys visada yra populiarumo viršūnėje.

Ekologinio stiliaus atnaujinimo privalumai ir trūkumai

Visi, kurie atranda ekologinį stilių, įsimyli laisvės ir ramybės derinį. Tam yra objektyvių priežasčių:

Teigiamas poveikis nuotaikai. Nutildyti natūralūs tonai, diskretiškas dekoras, laisva erdvė yra veiksniai, kurie suteikia atsipalaidavimo jausmą.
Saugios medžiagos. Kambariuose visada bus puikus mikroklimatas, nes apdaila yra natūrali, o tai reiškia, kad nėra toksinių medžiagų.
Gebėjimas eksperimentuoti. Galite atskiesti dekorą ekologiniu stiliumi su išskirtiniais elementais, kurių niekas kitas neturi.
Ekologinis stilius taip pat turi sąlyginių trūkumų. Yra trys pagrindiniai:

 • Valymo sunkumai. Ekologines medžiagas reikia tinkamai ir reguliariai prižiūrėti. Būtina kruopščiai nuvalyti dulkes nuo augalų, medžio ir akmens paviršių. Natūralių medžiagų ypatumai neleidžia naudoti agresyvių valymo priemonių, todėl valymui teks skirti daug laiko.
 • Būtinybė slėpti įrangą. Jei jūsų butas dekoruotas ekologišku stiliumi, turite kiek įmanoma paslėpti buitinę techniką: pastatyti, pastatyti į nepastebimas vietas, dekoruoti. Atrodo, kad užduotis yra paprasta, tačiau reikia iš anksto pagalvoti, kur ir kaip pašalinti įrenginius, kad jie būtų prieinami, bet nebūtų pastebimi.
 • Didelė medžiagų kaina. Natūralus negali būti pigus. Nebūtina kurti ekologinio stiliaus dizaino projekto milijonams, tačiau ir biudžetiniai sprendimai neveiks.

Ekologiško stiliaus medžiagos ir kambarių dekoras

Ekologinis dizainas atrodys ekologiškas, jei visi interjero elementai derės kaip galvosūkiai. Išsiaiškinkime, kuriuos daiktus galima naudoti, o kurių geriau nepirkti.

Gamta interjere
„Ecostyle“ yra kryptis, kur ypatingas dėmesys skiriamas medžiagoms. Mes siūlome variantus:

 • Medis. Puošyboje geriau naudoti natūralų medį. Natūralūs raštai atrodo gražiau nei spaudiniai, kurie visiškai neatitinka ekologinės krypties. Sienos gali būti apdailos iš medžio panašių plokščių.
 • Stiklas. Ši medžiaga yra tinkama kaip pagalbinė medžiaga. Patalpose puikiai atrodo pertvaros ir stiklinės lentynos.
 • Akmuo. Grindų ir sienų apdailai tinka granito, marmuro plytelės. Dažniausiai dizaineriai naudoja gaminius su matiniu paviršiumi – interjere jie atrodo natūraliau.
 • Oda. Medžiaga puikiai atrodo kaip baldų apmušalai. Bet jie taip pat gali papuošti sienas. Oda aptrauktos sienų plokštės atrodo stilingai ir diskretiškai.
 • Audiniai. Dizaineriai nemėgsta tekstilės dekoruodami natūralų interjerą. Jei norite ant sofų padėti pagalves ar ant langų pakabinti užuolaidas, rinkitės lininius ar medvilninius gaminius. Šios medžiagos laikui bėgant nepraranda savo vizualinio patrauklumo ir „kvėpuoja“.
 • Metalas. Reikėtų kuo labiau sumažinti šios medžiagos naudojimą. Tačiau jis turi teisę būti pagalbinių dekoratyvinių elementų pavidalu.

Plastmasė visiškai netinka ekologiško stiliaus buto dizainui. Ir ne tik todėl, kad tai yra sintetinė medžiaga. Plastikiniai interjero daiktai sumažina dekoro kainą ir pažeidžia stiliaus kanonus.

Ekologiško stiliaus baldai nėra pagrindinis elementas, tačiau svarbu, kad jie neišsiskirtų iš natūralaus ansamblio. Ryškūs originalios formos modeliai neveiks. Geriau teikti pirmenybę lakoniškiems minkštų apmušalų neutralių spalvų gaminiams. Svetainėje galite įdėti medinę komodą, supamas kėdes ir erdvią sofą.

Virtuvėje vieta skirta pintinėms kėdėms. Jie puikiai tinka aplink apvalų medinį stalą. Virtuvės komplektas taip pat turėtų būti diskretiškas, panašios spalvos.

Tikrąjį „ne“ reikėtų pasakyti klasikinio stiliaus komodoms ir tualetiniams staliukams. Jie netelpa į krypties sampratą, net jei jie pagaminti iš natūralių medžiagų. Pagrindinė taisyklė yra lakonizmas visame kame.

Šviesos šaltiniai
Nežiūrėkite į pretenzingų karobų šviestuvų kryptį – jie vargu ar gali būti organiškai pritaikyti ekologiškam interjerui. Geriau pasirinkti taškinius šviesos šaltinius arba pakabinamus šviestuvus su atspalviais.

Vietinis apšvietimas gali būti įrengtas su toršerais arba toršerais. Dekorui paryškinti tinka LED juostos ar girliandos.

Dekoratyviniai elementai
Geriausias dekoras yra kambariniai augalai. Kuo daugiau žalumos kambaryje, tuo ekologiškesnis atrodo dizainas. „Gyvoji“ siena atrodo nuostabiai. Tai yra mažų akmeninių modulių konstrukcija, kurioje pasodinta žolė ar mini krūmai. Iš tolo tokia siena atrodo tvirta – ląstelės su sodinimais praktiškai nematomos.

Biudžetinė „gyvos“ sienos alternatyva yra tikroviški ekologiško stiliaus tapetai. Idėjos vaizdams: miškas, žolė, medžiai, rezervuarai, kalnai. Kuo piešinys bus tikroviškesnis, tuo ekologiškesnis jis atrodys ekologiškai.

Ant lentynų ir lentynų gali būti dedamos medinės arba akmeninės figūrėlės. Iš natūralių medžiagų pagamintas dekoras savo rankomis atrodo gerai.

„Ecostyle“ būdingos sienų kompozicijos iš medžio pjūvių, veidrodžiai mediniuose rėmuose. Spalvoti plakatai ir paveikslai retai naudojami kambarių dekoravimui.

Ekologiškas stilius skirtingų kambarių interjere
Mes pereiname prie pagrindinio dalyko – kambarių dizaino. Siekiant išvengti disonanso, geriau pasirinkti ekologinį stilių visiems kambariams.

Virtuvė
Eko stiliaus virtuvė – minimalūs baldai ir maksimalus patogumas. Svarbu sutvarkyti erdvę taip, kad visi daiktai būtų po ranka, tačiau tuo pačiu metu kambarys, atrodo, nėra perkrautas.

Grindys gali būti apdailos plytelėmis, imituojančiomis medį ir akmenį. Laminatas taip pat puikiai tinka tokiam interjerui. Bet linoleumo geriau nenaudoti – ši medžiaga netelpa į natūralumo sampratą.

Vietoj virtuvės bloko galite įdėti medinius stelažus. Pinti krepšiai tinka kaip indai indams ir gaminiams laikyti.

Yra pakankamai baldų valgomajai grupei, baro skaitiklis ir darbinis paviršius maisto ruošimui. Idealios spalvos: šviesiai ruda, žalia, smėlio spalvos. Maždaug tuo pačiu santykiu galite naudoti kelis atspalvius vienu metu.

Tai yra įdomu! Daugelis bando į ekologišką stilių pritaikyti inkilus, lėles, dažytus šaukštus ir stiklainius javams. Tačiau šie aksesuarai labiau tinka šalies stiliui. Vienas ar du panašios serijos daiktai gali būti naudojami kaip dekoras, jei jų nepadarysite akcentais.

Svetainė
Puikus ekologiškos svetainės atributas yra židinys. Nesvarbu, ar jis tikras, ar bio. Ugnies vaizdas puikiai papildys natūralaus kampelio atmosferą. Realizmo dėlei galite pastatyti rąstus priešais židinį.

Jei kambaryje yra plastikiniai langai, verta rėmus uždengti į medieną panašia plėvele. Bet paprasti mediniai atrodo daug įspūdingiau, todėl jei yra galimybė rinktis, patartina apsistoti ties šia galimybe.

Puikus ekologiško stiliaus svetainės sprendimas yra pintos supamosios kėdės. Lakoniškas, stilingas „Tetence“ modelis vertas papuošti jūsų kambarį.

Kanapių kėdės atrodo puikiai. Kuo mažiau apdorojama, tuo išsamiau galite atkurti gamtos atmosferą. Kitas populiarus variantas yra pakabinama kėdė su minkšta pagalvėle. Pavyzdžiui, „Tropica White BS“ modelis.

Sofoms nėra jokių specialių reikalavimų. Svarbiausia, kad jie būtų lakoniški. Dizaineriai pataria pusapvalės sofos be atlošų arba įprastos stačiakampės formos sofos su mediniais porankiais.

Nedidelis pintas kilimas ar kilimėlis gali būti dedamas kambario viduryje. Bet viso kambario kilimą reikėtų išmesti. Geriau apdailos grindis laminatu arba parketo lenta. Korkas taip pat yra tinkamas svetainės pasirinkimas.

Miegamasis
Medinės sienos, gyvi žali augalai ir patogi lova be geležinių elementų yra pagrindiniai jaukaus ekologiško miegamojo atributai. Ant grindų galite naudoti vilnonį kilimėlį. Puikios lovos pavyzdys yra Reina.

Geriausias dekoras yra medinės arba stiklinės figūrėlės. Pelėda miela pelėda saugos jūsų miegą. Geriausia tokius daiktus talpinti nišose ar lentynose. Ant sienų galite pakabinti nuotraukų skydą su augalų vaizdais.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas langų dekoravimui. Keletas variantų: šviesios užuolaidos, vertikalios „į medį panašios“ žaliuzės, permatomas tiulis žalios arba mėlynos spalvos.

Prieškambaris
Ekologiško stiliaus prieškambario dizainas reiškia, kad nėra įprastų ausinių su daugeliu stalčių ir lentynų. Drabužius galima pakabinti ant originalių „Gaillech“ nėrimo kabliukų iš „La Forma“ neapdorotos medienos. Padėkite batus ant specialios lentynos.

Pintas suolelis arba odinė mini sofa pakeis minkštus pufus. Jei kambarys yra kompaktiškas ir nėra vietos baldams, įdėkite žemas kanapių kėdes.

Koridoriuje nereikia dėti daug augalų. Pakanka fikuso ar palmių dideliame grindų puode.

Sienas galima dekoruoti medinėmis dailylentėmis arba šviesiais tapetais. Grindims padengti naudokite laminatą arba parketą.

Vaikų kambarys
Sienų dekoravimas medinėmis plokštėmis yra tai, ko jums reikia lakoniškam darželio dekorui. Neverta naudoti akmens – iš tokios medžiagos pagaminti paviršiai yra gana traumuojantys.

Prožektoriai tinka kambario apšvietimui. Pakabinamos lempos yra nesaugios – vaikas žaisdamas gali netyčia jas sugadinti.

Tinka kurti ekologiško stiliaus vaikų kambarį: „gyvenamoji siena“, fototapetai, 3D lipdukai su kalnų ar miškų vaizdais. Ant sienų galite pritvirtinti vazonus su augalais.

Iš baldų pakanka miegamosios sofos, įmontuotos spintos ar dar ko nors, rašomojo stalo, patogios kėdės su atlošu. Vaikams taip pat patiks rotango rotacinė kėdė.

Vaiko kambaryje galite įrengti šiltas grindis arba pakloti žemų polių kilimą. Jei pasirinksite antrą variantą, nenusiminkite ieškodami gaminių su atspaudais ir sudėtingais raštais. Vienspalviai modeliai – šimtu procentų pataikantys į taikinį.

Vonios kambarys
Medienos naudojimas sienų dekoravimui vonios kambaryje yra problemiškas, nes medžiaga gerai netoleruoja drėgmės pokyčių. Dizaineriai mėgsta sienas dekoruoti plytelėmis. Ekologiniam stiliui būdingi matiniai paviršiai, todėl blizgūs variantai neveiks. Puikiai atrodo plytelės, imituojančios grubią akmens faktūrą.

Puikus sprendimas yra akmeniniai santechnikos stovai. Norėdami laikyti kosmetiką, galite pastatyti medines lentynas arba „Qwerty“ stovo. Medžiaga, iš kurios gaminami baldai, turi būti gerai apdorota, kad laikui bėgant ant jos nesusidarytų pelėsiai.

Daugelis žmonių daro klaidą bandydami pridėti jūrinę temą prie savo dekoro. Jūra taip pat yra gamtos dalis, tačiau toks dizainas netinka ekologiniam stiliui.

Vonios kambaryje neturėtų būti paauksuotų daiktų ir prabangių ausinių. Kuo asketiškesnė erdvė dekoruota, tuo įspūdingiau atrodo interjeras.

Dizainerių rekomendacijos, kaip sukurti unikalų ekologinį stilių

Jei myli gamtą, tada nebus sunku atkurti jos atmosferą savo namuose. Dizainerio patarimai:

 • Negalima derinti ekologiškos krypties su kitais. Pridėdami kitų stilių elementų rizikuojate sulaužyti tendencijas. Natūralaus dekoro grožis yra tik jo originalumas.
 • Pagalvokite apie baldų ir dekoro tekstūras. Labai sveikintinos lygios linijos.
 • Nepersotinkite savo interjero dekoru, net jei jūsų žinioje yra daugybė derančių detalių. Taikant minimalistinius stilius, pernelyg didelis kambarių užpildymas laikomas bloga maniera.
 • Papuoškite kambarį taip, kad jis būtų ne tik gražus, bet ir patogus visam gyvenimui.

Norėdami pajusti stilių, peržiūrėkite mūsų nuotraukų pasirinkimą. Paveikslėliai rodo įvairias bet kokio biudžeto dekoro galimybes.

Comments are closed.