SOFA MIEGUI: AR PAKEIS LOVĄ IR KURIU GERIAU PASIRINKTI

Išsirinkti patogiausią sofą miegui kiekvienai dienai. Kokią sofą geriau pasirinkti: pagal formą, mechanizmo tipą ir užpildą.

Patogi ir stilinga sofa yra būtina vieta svetainėje. Malonu jame atsipalaiduoti su šeima ir draugais, vesti matuojamus pokalbius ir gerti aromatinę arbatą. Jei svečias paprašys nakvoti, sofą galima lengvai paversti papildoma lova. Patogių mechanizmų modeliai atsiskleidžia per kelias sekundes be didelių pastangų. Ryte baldus taip pat lengva sulankstyti. Paprastumas, patogumas ir dar daugiau.

Šiandien daugelis butų ir kaimo namų savininkų sofas perka ne tik svetainėje, bet ir miegamajame, o ne lovoje. Šis sprendimas leidžia sutaupyti vietos – aukštos kokybės sofa tinka kasdieniam miegui, o sulankstyti baldai užima minimalią vietą.

Šiame straipsnyje sužinosite apie geriausias sofas kasdieniam miegui. Parodysime, kokie yra modeliai ir kuo jie skiriasi, pasakysime apie jų privalumus ir trūkumus, padėsime išsirinkti tobulus baldus.

Ar sofa gali pakeisti pilną lovą
Daugelis žmonių mano, kad jokia sofa negali pakeisti lovos. Tokie baldai tinka tik popiečio miegui ir ramiam poilsiui žiūrint filmus. Gerai išsimiegoti, pabudus energingai ir pailsėjus, galima tik ant didelės lovos su brangiu ortopediniu čiužiniu. Iš tikrųjų tai netiesa.

Šiandien daugelis gamintojų iš Rusijos ir užsienio šalių gamina patogias sofas miegui. Produktų dydžiai ir formos yra skirtingi: didelės tiesios sofos, transformuojančios sofos, kampiniai baldai – yra galimybių bet kokio dydžio kambariams, kiekvienam skoniui ir biudžetui.

Produktų asortimentas taip pat skiriasi pagal mechanizmo tipą. Be tradicinių knygų ir „Eurobooks“, populiarėja pasukamos sofos, amerikietiškos sulankstomos lovos, delfinai ir akordeonai. Be to, daugumą modelių galima lengvai išplėsti be pagalbos.

Suspaustų sofų su girgždančiomis spyruoklėmis laikai jau praėjo. Daugelio šiuolaikinių modelių viduje yra aukštos kokybės spyruokliniai blokai, kurie suteikia tinkamą kūno palaikymą miegant. Gamintojai naudoja ne tik skirtingo skersmens spyruokles, reguliuodami paviršiaus standumą, bet ir kaip užpildus papildomas medžiagas – putų gumą, poliuretano putas, kokoso kokoso pluoštą ar ašutes. Galutinio produkto savybės ir kaina priklauso nuo naudojamų medžiagų tipo ir jų derinio.

Ortopedinės sofos stovi atskirai. Tai yra patogiausios miego sofos kiekvienai dienai. Aukštos kokybės užpildas tolygiai paskirsto kūno apkrovą visame gaminio plote ir palaiko stuburą natūralioje padėtyje. Ant tokių baldų galite miegoti net be pagalvės, ryte jausdamiesi kuo atsipalaidavę.

Pagal apmušalų tipą baldai taip pat skiriasi. Paskutinėje miegamųjų sofų reitingo vietoje yra gaminiai su odiniais apmušalais. Miegoti ant jų galima tik su patalynės užvalkalais, ir jūs turite teisingai juos pakabinti. Priešingu atveju jūs visą naktį mėtysitės ir vartysitės dėl raukšlėmis nuklydusio paklodės.

Pirmoje vietoje patogių sofų miegui reitinge – minkšti baldai su nuimamais dangčiais. Net jei vaikas išpila sultis ant kėdutės ar nusprendžia dažyti nugarą, pakanka tik nuimti audinį ir išskalbti skalbimo mašinoje. Tokiu atveju prieš einant miegoti nereikia nuimti dangčių.

Idėja: bet kurios sofos miegui užvalkalai gali būti siuvami pagal užsakymą arba patys. Tam verta leisti pinigus, jei namuose turite mažų vaikų ar augintinių. Patikrinkite, kaip mergina atnaujino savo didelę miegamąją sofą su nuimamais užvalkalais:

Sofos kasdieniam miegui: pagrindiniai pasirinkimo kriterijai
Prieš tyrinędami gaminius baldų kataloguose ir išsiaiškindami, kokia sofa puikiai tinka jūsų kasdieniam miegui, įvertinkite savo galimybes. Visų pirma atkreipkite dėmesį į kambario plotą. Jei jau mažą miegamąjį, tuomet sofos modeliai su dideliais matmenimis jums tikrai netiks. Net sulankstyti tokius baldai užims daug vietų, o išardyta konstrukcija apsunkins judėjimo kambaryje. Įsivaizduokite, kiek laiko išsiugdysite įprastu tamsoje vaikščioti po sofos kampus.

Svarbu: didelis miegui skirtas sofa ne tik trukdys normaliai judėti miegamajame, bet ir vizualiai sumažino gyvenamąjį plotą. Nepadės net šviesūs spalvų ir santūrumo dekore. Konvertuojamos sofos su įmontuotomis saugojimo sistemomis yra geriausias pasirinkimas mažiems miegamiesiems.

Antras dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra kaina ir kokybė. Dizainerių baldai, anatominės sofos miegui ir produktai su sudėtingu transformacijos mechanizmu yra brangesni. Užpildo tipas taip pat turi įtakos kainai – jei tai natūralu, tada kaina bus didesnė nei vidutinė. Taip pat produkto tarnavimo laikas.

Sofos forma
Dabar atidžiau pažvelkime į kitus pasirinkimo parametrus – formą, sulankstomos sofos mechanizmo tipą ir užpildo variantus.

Pagal formą visas sofas galima suskirstyti į tris rūšis – tiesias, kampines ir modulines.

Tiesios sofos yra paprasto dizaino baldai. Jie įrengti virtuvėje, svetainėje, miegamajame ir vaikų kambaryje. Svetainei dažniausiai pasirenkamos didelės sofos, kuriose telpa šeima ir draugai. Miegamajam perkami baldai su ortopediniu čiužiniu, o lopšeliui – baldai su patikima ir paprasta transformavimo sistema, kad vaikas galėtų savarankiškai išardyti ir surinkti miego vietą, nesulaužydamas konstrukcijos.

Kampinės sofos užima daugiau vietos, tačiau šį trūkumą sieja daug privalumų:

  • Kambario zonavimas. Kampinę sofą galima naudoti erdviam kambariui padalinti į dvi zonas – pavyzdžiui, poilsio ir valgomojo zonas. Pakanka pastatyti baldus didelio kambario centre ir jie bus transformuoti. Tokia sofa turėtų būti prižiūrima virtuvės-svetainės ar virtuvės-valgomojo interjere.
  • Taupoma vieta. Kompaktiška kampinė sofa padės išlaikyti vaizdinę erdvę mažoje erdvėje. Pakanka jį įstumti į kampą, ir jūs turėsite laisvos vietos žaidimams su vaiku ar fitneso užsiėmimams namuose.
  • Papildoma saugojimo vieta. Daugumoje konvertuojamų kampinių sofų yra laikymo skyrius. Ten galite nuimti svečiams dovanojamas patalynes ir pagalves, kad jų neieškotumėte visose spintelėse.

Be standžių tiesių ir kampinių sofų, taip pat yra moduliniai baldai, kurie susideda iš kelių nepriklausomų konstrukcijų. Modulinių sofų pranašumas yra tas, kad sistemos elementus galima išdėstyti taip, kaip jums patinka – sujunkite du modulius, kad sukurtumėte pilnavertę miegojimo vietą, arba įdėkite juos į skirtingas kambario dalis.

Kokią sofą pasirinkti miegui
Jei esate konservatorius, miegui rinkitės tiesias sofas. Jie tiks bet kokio kambario interjero dizainui. Pagrindinis dalykas yra nustatyti tinkamus baldų matmenis. Čia viskas paprasta: kompaktiškos sofos – mažiems kambariams, masyvūs baldai – erdviems kambariams.

Kampinės sofos puikiai atrodo kambariuose su nestandartiniu išplanavimu. Arba svetainėse kartu su virtuve ar valgomuoju.

Moduliniai dizainai yra keletas geriausių miegančių sofų. Tinka tiems, kurie mėgsta eksperimentuoti su išdėstymu, tačiau nėra pasirengę rizikuoti komfortu.

Įdomu: Papildomas komfortas: pufas kaip sofos priedas

Tiesūs, kampiniai ir moduliniai gaminiai gali būti transformatoriai tuo pačiu metu. Pažvelkime atidžiau į transformacijos mechanizmus, kad galėtumėte lengvai pasirinkti geriausią variantą.

Knyga
Knyga yra vienas iš populiariausių transformacijos mechanizmų tipų. Sofą galima išskleisti paprastai: pakelkite sėdynę, nuleisdami atlošą, lengvai paspauskite konstrukciją, kol ji spragtelės, ir atidarykite baldus kaip knyga.

Kaip išskleidžiama sofa: mechanizmo principas

Sofos knyga yra atspariausi baldai pagal mechanizmo tipą. Šiuo sulankstomu principu modelį galima įrengti tiek miegamajame, tiek vaikų kambaryje. Net vaikas gali lengvai susidoroti su transformacijos mechanizmu, o vidiniuose skyriuose, esančiuose po krantine, galite sulankstyti patalynės, antklodžių, pagalvių ir ypač minkštų žaislų rinkinius.

Vienintelis knygų trūkumas yra tas, kad išskleista tokia sofa užima daug vietos ir jos negalima montuoti arti sienos. O daugumoje pigių modelių sėdynės ir atlošo sandūroje susidaro maža įpjova, trukdanti patogiai miegoti. Turėsime papildomai prižiūrėti ortopedinį čiužinį.

Pažiūrėkite, kaip sofa-knyga atrodo atlenkta ir sulankstyta:

„Euroknyga“
Šis transformacijos mechanizmas yra panašus į ankstesnį tik pavadinimu. Norėdami išskleisti tokią sofą, turite stumti sėdynę į priekį, o tada nuleisti nugarą.

Po krantine euroknygos turi lino stalčius, kuriuose galite laikyti patalynę.

Remiantis apžvalgomis, „eurobook“ sofos yra praktiškos. Miegojimo vieta yra gana plati, o pačią sofą galima perkelti arti sienos. Vienintelis trūkumas yra tai, kad nėra labai patogu sėdėti ant „Eurobook“ sofos sulankstyta, nes jos turi gana plačią sėdynę. Turime atsigulti.

Stilingos sofos su euroknygos mechanizmu kasdieniam miegui

Užpildo tipas
Sofa turėtų būti ne tik vizualiai patraukli ir lengvai sulankstoma, bet ir patogi. Baldų patogumas priklauso nuo užpildymo kokybės ir rūšies. Išsiaiškinkime, kaip gamintojai kimšo gaminius ir kurios sofos yra geresnės miegui.

Spyruokliniai blokai ir pavasarinė gyvatė
Daugumoje sofų yra spyruokliniai blokai. Tai yra vienas iš populiariausių minkštų baldų užpildų. Sofos su spyruokliniais elementais yra patvarios, atlaiko didelį svorį, turi plokščią paviršių ir dažnai turi ortopedinių savybių.

Spyruokliniai blokai yra priklausomi (variklio dangtis) ir nepriklausomi. Pirmuoju atveju visos spyruoklės yra tarpusavyje sujungtos, atspindi vieną struktūrą; antroje po apmušalu paslėpta daugybė laisvai stovinčių spyruoklių. Kuo didesnis spyruoklių skersmuo ir mažesnis jų tankis – elementų skaičius m2 – tuo minkštesnė bus miegamoji sofa.

Įdomu: po daugumos „Askona“ anatominių sofų modelių apmušalais paslėpti nepriklausomi spyruokliniai blokai.

Kiekvienas nepriklausomo spyruoklinio bloko pavasaris suvyniojamas į tankią neaustinę medžiagą, o iš apačios ir iš viršaus klojami poliuretano, veltinio, vatos ar kokoso kokoso sluoksniai. Jie suteikia baldams minkštą pojūtį. Sofų užpildas su priklausomu spyruokliniu bloku ir spyruokline gyvate gaminamas pagal tą patį principą.

Poliuretano putplastis
Poliuretano putplastis (PPU) sugeba pakeisti spyruoklinius blokus sofos viduje. Baldai su tokiu užpildu vadinami be spyruoklių. Jis yra palyginti nebrangus ir tuo pat metu patogus, todėl tinka kasdieniam miegui.

Medžiaga gali būti išlieta (formuota) arba blokuota, skirtingo tankio. Kuo didesnis poliuretano putplasčio tankis, tuo miego sofa bus standesnė.

Kokią sofą miegui geriau pasirinkti pagal užpildo tipą
Spyruokliniai blokai vis dar užima pirmaujančias pozicijas geriausių užpildų reitinge. Kokia turėtų būti sofa miegui? Pageidautina su nepriklausomu spyruokliniu bloku. Tokie baldai pasižymi ortopedinėmis savybėmis, atlaiko didelius krūvius ir negirgžda net po kelerių metų intensyvaus naudojimo. Net jei jūsų vaikai nuspręs sofą naudoti kaip batutą, lova oriai atlaikys visus eksperimentus.

Pavasario gyvatė ir variklio dangtis tokio elgesio netoleruos, ir, sprendžiant iš apžvalgų, jie pradės gana greitai girgždėti. Be to, laikui bėgant spyruokliniai blokai suglemba, o suglebusi konstrukcija nebegali apsaugoti medinio rėmo po sėdyne. Jūs turėsite pasiimti baldus remontui arba patys bandyti juos sutvarkyti. Kai kurie meistrai tai daro patys.

Sofa su PU putų užpildu yra individualistų pasirinkimas, nes jos paviršius nepritaikomas žmogaus kūno anatomijai. Vienas ant tokių baldų miegos patogiai, o kitas – mėtosi ir vartosi visą laiką. Tačiau yra išimčių, tačiau norint surikiuoti parinktis pagal standumo tipą, gali prireikti daug laiko ir pastangų.

Dabar apytiksliai žinote, kuri sofa yra geresnė miegui ir kuriuos modelius verta apsvarstyti išsamiau. Jei jums reikia pagalbos, užpildykite atgalinio ryšio užklausą. Mūsų ekspertai parinks jums geriausius baldus visais atžvilgiais.

Comments are closed.